Anadolu Lisesi

Hayata ve Sınavlara Hazırlıyoruz

Anadolu lisemizde uyguladığımız eğitim programı ile öğrencilerimize asrın gerektirdiği becerileri kazandırıyoruz. 9. sınıftan itibaren belirli envanterler ve seminerlerle öğrencinin kendini tanımasını hedefliyoruz. Program; rehberlik, eğitim koçluğu ve kariyer danışmanlıkları, konu tarama sınavları, genel değerlendirme sınavları, grup etütleri, konu pekiştirme ve eksik tamamlama çalışmaları, motivasyon ve mesleki tanıtım seminerleri ile dinamik bir yapıda devam ediyor. Öğrencimize üniversite ve meslek hedefli dört yıllık bir yol haritası belirliyoruz.

Akademik çalışmaların yanında, içerikleriyle özgün atölye çalışmaları da yapıyoruz. Öğrencilerimiz öğrendikleri bilgileri atölye çalışmalarıyla pratiğe dönüştürüyor. Atölyelerimiz aynı zamanda yeteneklerin keşfi, geliştirilmesi ve özgünleştirilmesi basamaklarının uygulandığı en önemli eğitim mekânlarıdır. Müzik atölyesi, yazarlık atölyesi, robotik atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, akıl oyunları atölyesi, satranç atölyesi, ahşap atölyesi lise öğrencilerimizin faydalandığı atölyelerimizden bazılarıdır.

Öğrencilerimizin yetenek ve ilgilerini keşfedip geliştirmelerini sağlamak, geleceğe yönelik kariyer planlamalarına destek olmak, sivil toplum örgütleri ile iş birliği içerisinde olmaları için fırsatlar oluşturmak amacıyla okulumuzda kulüp çalışmaları yapıyoruz. Kulüp çalışmalarında, öğrencilerimiz organizasyon yönetimi, takım çalışması, bütçe yönetimi gibi beceriler kazanarak kendilerini geliştiriyorlar.

Öğrencilerimizin seçimleri ile oluşan ‘’okul konseyi’’ ile okulu birlikte yönetiyor, okul yönetim ve denetiminde öğrencilerimize söz hakkı veriyoruz.

TYT-AYT çalışmalarını 11. sınıftan itibaren yoğunlaştırıyoruz. 12. sınıfta, öğrencilerimize tam bir sınav hazırlık süreci sunuyor, derslerimizi uzman bir öğretmen kadrosu ile veriyor, seçecekleri üniversite ve bölüme uygun çalışma programlarını tekrar gözden geçiriyoruz. Deneme sınavları ve klasik yazılı sınav sonuçlarına göre, bireysel ya da grup etütleri ile öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları konularda ek dersler veriyor, hafta sonu TYT-AYT kursları ile sınav hazırlık süreçlerini destekliyoruz. Soru bankası bitirme programları, soru çözüm kampları ile eksikliklerini gideriyoruz.